Články, které si zaslouží vaši pozornost:
Cena zlata za poslední týden klesla o 30 dolarů, tedy o téměř tři procenta na dnešních 1264 dolarů za unci. Pro investory to znamená možnost nákupu zlata i stříbra za příznivé ceny, případně ideální čas pro mimořádné splátky na spoření. Po dnešním zasedání FEDu lze očekávat, že ceny drahých kovů začnou opět růst.
Za posledních pět týdnů nabralo zlato vzestupný trend a vzrostlo zhruba o šest procent. Od začátku roku vzrostlo o více než 100 dolarů za unci.
Zde si můžete přečíst celý článek:
zlato.kurzy.cz/zpravy/424842-cena-zlata-a-stribra-vyrazne-klesla-vyplati-se-nakupovat/
Jaký tedy bude rok 2017? Pro zlato bude s velkou pravděpodobností opět pozitivní. Jeho cena bude šplhat k hodnotě 1500 dolarů za unci.
Čas letí jako voda a před námi se otevírá poslední čtvrtletí tohoto roku. V něm nás čeká jedna velmi významná událost, která bude mít vliv na celý svět: prezidentské volby v USA již za pár týdnů nastíní další směřování USA v dalším čtyřletém období a jejich postavení na světovém poli. Ovšem nejsou to jen volby, co budou mít vliv na vývoj ceny drahých kovů. Možná nás také překvapí FED, který „plánuje“ zvýšení úrokových sazeb někdy v prosinci.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jakub-Petruska-Cena-zlata-v-roce-2017-Experti-cekaji-dalsi-rust-457281
Když se investor rozhodne vložit část svých prostředků do zlata, nemusí jít hned o zlatého fanatika. Bývá to spíše racionální rozhodnutí. Když se ale rozhodne do zlata ve velkém investovat jedna z největších evropských společností, jde o signál, že něco není v pořádku.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.investicniweb.cz/2016/5/11/zlato-za-8-000-dolaru-neni-problem/
Máte dostatek volných finančních prostředků a část z nich potřebujete chytře uložit, nejlépe se zhodnocením? Asi vás jako první napadne dát peníze do banky. Zde je ale výnos za rok poměrně dost nízký a nevyhneme se inflaci.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.pressweb.cz/tiskova-zprava/131020157423-investice-do-zlata-zhodnoti-efektivne-vase-finance-myslete-na-budoucnost
Růst akciových indexů není podložen růstem ekonomik ani výkonností firem, ale "tištěním peněz" centrálními bankami. Centrální banky vytvářejí bublinu, která jakmile splaskne, zasáhne nejen bohaté, ale i chudé, protože dojde k vysoké inflaci.
Zde si můžete přečíst celý článek:
archiv.ihned.cz/c1-64127250-bublifuk-centralnich-bank
Češi začínají svoje přebytečné peníze ukládat i jinak než do spořitelen či nákupem bytů, domů nebo akcií. Řada z nich raději investuje do uměleckých předmětů, zlata a diamantů.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.novinky.cz/finance/358870-cesi-stale-vic-ukladaji-penize-do-diamantu-zlata-a-starozitnosti.html
Nenáviděné i opěvované, takové je zlato. Následujících pět argumentů, proč by žlutý kov měl být ozdobou každého portfolia, patří mezi základní výbavu těch, kdo na něj ani přes loňský téměř třetinový pokles ceny nedají dopustit.
Zde si můžete přečíst celý článek:
zlato.kurzy.cz/zpravy/370416-5-duvodu-proc-vlastnit-zlato/
O zlatě se tvrdí mnohé, mimo jiné i to, že trend vývoje jeho ceny je vždy růstový. Jak je tedy možné, že loni blyštivý kov zlevnil takřka o třetinu? A má ještě vůbec smysl do zlata investovat? Odpůrcům takzvaných zlatých brouků se to zřejmě nebude líbit, ale žlutý kov před sebou podle všeho má navzdory loňskému výprodeji slibnou budoucnost. Je jen otázkou času, kdy si to trh uvědomí.
Zde si můžete přečíst celý článek:
zlato.kurzy.cz/zpravy/366930-proc-dava-zlato-jako-investice-opet-smysl/
Ve volbách do Evropského parlamentu by mohly uspět euroskeptické strany a demokraté ve Spojených státech by mohli začít přicházet o pozice. To jsou dva příklady možných politických událostí, které mají potenciál výrazně zahýbat trhy v roce 2014, říká měnový stratég Saxo Bank John Hardy. Hlavním hráčem na scéně nicméně jsou a nadále budou centrální banky. Kvůli těm jsou nyní investoři podle Hardyho ve velice nepříjemné pozici.
Zde si můžete přečíst celý článek:
zlato.kurzy.cz/zpravy/364222-centralni-banky-nici-hodnotu-penez-investujte-do-pevnych-aktiv-zlato-puda-reality/
Čína předstihla Indii a je největším spotřebitelem zlata na světě. Na nákupy vyrazili i Češi. Loni koupili čtyři tuny investičního zlata. Přitom loni cena zlata poprvé za 13 let meziročně klesla. Letošek se ale začíná nést opět ve znamení zlatého opojení.
Nikdy v posledních třech dekádách nezažilo zlato tak úspěšný vstup do nového roku jako letos. Do poloviny února vzrostla jeho cena již o 9,7 procenta, a dostala se tak nejvýše od začátku listopadu.
Zde si můžete přečíst celý článek:
byznys.ihned.cz/?p=020000_d&article[id]=61729570
Pokud to myslíte se zadními kolečky vážně, nakupujete fyzické zlato. Samozřejmě hlavně kvůli politice centrálních bank vyspělých států, které chrlí oběživo v takovém množství, že se to bude muset projevit na kupní síle papírové měny. Možná ho kupujete kvůli tomu, že neexistuje žádný způsob, jakým by se vlády mohly vyhnout důsledkům raketového navyšování svých dluhů. Případně kvůli tomu, že si uvědomujete, že se politikům nedá věřit, že by byli ochotni, nebo schopni formulovat realistickou strategii, která by umožnila vyhnout se v budoucnosti monetární, fiskální a ekonomické krizi.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.akcieatrhy.cz/cz/novy-garantovany-trend-vyssi-cena-zlata
Analytici věří v růst ceny zlata nejvíce za poslední rok, a to v souvislosti se spekulacemi, podle kterých investoři začali se snižováním téměř rekordního množství sázek na pokles ceny poté, co zlato zažilo nejhorší meziroční propad ceny od roku 1981. Avšak od doby, kdy zlato 31. prosince propadlo na úroveň šestiměsíčního minima, vzrostla jeho cena již o 4,9%.
Zde si můžete přečíst celý článek:
zlato.kurzy.cz/zpravy/360824-analytici-veri-zlatu-nejvice-v-poslednich-12-mesicich/
Vypadá to, že zatímco Česká národní banka byla zjevně připravena na reakci trhu poté, co oznámila svůj záměr cílovat korunu o pět procent výše, pak ji patrně překvapila reakce veřejnosti.
Ta zjevně nepochopila, že produkční mezera ekonomiky se uzavírá příliš pomalu a proto ekonomice hrozí makroekonomicky nežádoucí deflační tlaky. Veřejnost si vysvětluje záměrné oslabení kurzu koruny jako obyčejné zdražování a navíc ještě k tomu před Vánoci. Lidé by ovšem neměli zoufat, že budou Vánoce vinou ČNB chudší. Ježíšek totiž určitě nenakupuje v korunách, proto aby mohl pořizovat dárky, drží určitě nějakou jinou měnu, takže je vlastně proti krokům naší centrální banky zajištěný. Osobně bych tipoval, že Ježíšek nakupuje v dolarech, nejspíše však drží zlato...
Zde si můžete přečíst celý článek:
trhy.mesec.cz/clanky/vanoce-chudsi-byt-nemusi-jezisek-drzi-dolary-ci-zlato/
Americké akcie vlivem kvantitativního ze strany Fedu, ale i ECB, začaly výrazně růst. Investoři přesouvali na akciové trhy své peníze, akcie v současnosti znamenají pro řadu investorů vidinu rychlých a téměř bezrizikových zisků.
To se nejspíše projevilo také na tom, že od poloviny roku zlato pokleslo až na cenu pod 1250 dolarů za unci. Hledat důvody tohoto propadu bylo složité, spekuluje se však také o tom, že se jednalo o investice několika velkých „ryb“, které se rozhodly část svého majetku přesunout ze zlata právě do akcií. Analytici také uvádějí i prodeje zlata ze strany některých centrálních bank. Po současném propadu tak zlato může být velmi atraktivní investicí. Přinášíme 3 důvody, proč ceny zlata porostou.
Zde si můžete přečíst celý článek:
trhy.mesec.cz/clanky/3-duvody-proc-cena-zlata-poroste/
Současná debata v americkém Kongresu o podobě zákona o státních výdajích zastínila fakt, že americká vláda se rychle blíží limitu, po jehož dosažení si už nebude schopna půjčovat peníze. Den, kdy narazí na takzvaný dluhový strop, připadá na 17. října. Co vlastně dluhový strop je a jaké problémy může USA přinést?
Zde si můžete přečíst celý článek:
ekonomika.idnes.cz/otazky-a-odpovedi-dluhovy-strop-usa-d7e-/eko-zahranicni.aspx?c=A131005_154245_eko-zahranicni_ert
Nick Beecroft, manažer měnového fondu C-View, říká: „Obávám se, že se zase staneme svědky toho, co v historii nastalo už nesčetněkrát. Vlády opět využijí inflace - tedy inflačního zdanění obyvatelstva -, aby umenšily reálnou hodnotu veřejného dluhu.“
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.tyden.cz/rubriky/byznys/rozhovory/velci-investori-opet-hledaji-bezpecny-pristav-ve-zlate_283308.html
Známý investor a uznávaný komoditní býk drží pozice v ropě i ve zlatě. Možný mezinárodní konflikt v Sýrii přitom právě těmto dvěma aktivům zatím hodně prospívá.
„Držím ropu i zlato. Pokud bude válka - a Amerika podle všeho zoufale chce jít do třetí války za poslední roky -, budou tyto komodity zdražovat. Akcie naopak budou oslabovat,“ uvedl Rogers v interview pro Reuters. "Většina mých pozic nyní celkem dobře vydělává. Válku si ale nepřeji, to ne. Nicméně se zdá, že USA jsou ozbrojené intervenci v Sýrii hodně nakloněny.“
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.tyden.cz/rubriky/byznys/o-investovani/jim-rogers-pokud-bude-valka-vsadte-na-zlato_281106.html
Média bombardují veřejnost informacemi o tom, jak ceny drahých kovů v tomto roce výrazně klesají a o jak špatnou investici se v portfoliu investora jedná. Tato sdělení nejsou nic jiného než konstatování věci bez jakéhokoliv zamyšlení a navíc sdělené pohledem neinvestora. A neinvestor na takové komentáře slyší a plácá se po ramenou: „Ještě, že jsem se drahým kovům vyhnul, jde o mizernou investici“.
Zde si můžete přečíst celý článek:
freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3117-zlato-a-stribro-muze-dojit-k-rozdeleni-cen-na-dve-zcela-odlisne-urcite-ano.aspx
Pokud hodláte investovat do zlata, možná spekulujete nad nejvýhodnější cenou. Kdy takový okamžik poznat a jakou roli hrají denní výkyvy ceny zlata na investičním horizontu?
Pokud ještě nejste rozhodnuti, měli byste si přečíst, proč do zlata investovat. Důvodů je mnoho a jen ty nejzákladnější dají na jednu stránku.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.investnet.cz/investice/investicni-zlato-nejvyhodnejsi-cas-k-nakupu.html
Současná dluhová krize ukázala v plné nahotě nedostatky moderního finančního systému, který umožňuje neomezené tištění peněz a jejich rozdělování na základě rozhodnutí centrálních bankéřů a potažmo také vlád. Každá další peněžní jednotka je podle základní ekonomické teorie mezního užitku méně cenná, než jednotka předchozí a vede tedy k navyšování peněžní nabídky a inflaci. Zlato nikdo natisknout nemůže a nejde tedy znehodnotit jako papírové peníze. To se zdá být jeho základní devizou a důvodem rostoucího zájmu investorů.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.xtb.cz/analytika/analyticky-tym/jiri-tylecek/~/media/xtb_cz/analytika/top-10-obchodu/2013-05/IM_5_nahled_XTB.pdf
Zlato – kov, na jehož nákupu podle většiny investorů nelze prodělat – na sebe v poslední době strhlo obrovskou pozornost. Stačilo pár slov o možnosti prodeje kyperských zlatých rezerv, horší makro z Číny s dopadem na komodity obecně, menší zájem o zlato v Indii a jeho cena se během dvou dnů sesunula až o zhruba 15 % níže. Barry Ritholtz před pár dny přišel se seznamem hned 12 důvodů, proč je podle něj žlutý kov u tzv. goldbugs stále "in". Nutno dodat, že se Ritholtz s názory "zlatých brouků" příliš neztotožňuje.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.investicniweb.cz/2013/4/22/barry-ritholtz-kupujte-zlato-dokud-je-levne-aneb-12-argumentu-pro-pochybovace/
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci. Investoři, kteří nakoupili zlato před rokem, by zaznamenali 47 procentní zisk.
Zde si můžete přečíst celý článek:
trhy.mesec.cz/zpravy/rekordni-inflace-v-argentine-nuti-lidi-kupovat-zlato/
Strach z důsledků tisku peněz v USA a z dluhové krize v Evropě loni vyhnal spolu s pokračujícím rychlým ekonomickým růstem rozvíjejících se zemí světovou poptávku po zlatě na historický rekord. Hodnota nakoupeného zlata dosáhla 236,4 miliardy dolarů.
Zde si můžete přečíst celý článek:
zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/poptavka-po-zlate-lame-rekordy-957798
Za malé pozornosti českého tisku probíhá ve světě velká bitva o zlato. Investiční prostředí v České republice zatím stále považuje zlato a stříbro za jakýsi výraz snobství, zbohatlictví a mamonu. Přitom zlatá nebo stříbrná volba je jen rozumnou a běžnou investicí. A také výhodnou. Producenti zlata se totiž snaží nastartovat další prudký růst cen.
Zde si můžete přečíst celý článek:
byznysplac.cz/investice-do-zlata-sny-a-realita/
Výnosy penzijních fondů za letošek budou v průměru srovnatelné nebo mírně nižší než za minulý rok, a stejně jako loni nepřekročí inflaci. Úspory na stáří se tak Čechům opět reálně znehodnotí.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.novinky.cz/finance/287333-sporeni-na-penze-se-opet-znehodnoti-vynosy-fondu-neprekroci-inflaci.html
Ve Spojených státech vzniká další velká investiční bublina, která vyvolá novou katastrofální finanční krizi. Vytváří ji americká centrální banka svými pokusy podpořit ekonomiku tím, že do ní neustále pumpuje peníze. Řekli to dva prominentní američtí ekonomové Sheila Bairová a Stephen Roach na konci týdne na konferenci v kalifornské Santa Monice.
Zde si můžete přečíst celý článek:
ekonomika.idnes.cz/dalsi-krize-usa-0gb-/eko-zahranicni.aspx?c=A121118_125710_eko-zahranicni_hro
Investice do zlata jsou téměř jasnou zárukou zisku. Ovšem co dělat, když cena zlata výrazně vzrostla. Vyplatí se i přesto nákup investičního zlata nebo je lepší počkat na výhodnější cenu? Ze zkušenosti vyplívá, že většina lidí, kteří čekají na nižší cenu, čeká věčně. Zlato je dlouhodobou investicí.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.topclanky.cz/Vyplati-jeste-investovat-zlata-drahych-kovu-40831
Rozhovor s pracovníkem Světové banky Jurajem Mesíkem o velké hospodářské krizi, která nás brzy čeká.
"Směřuje k velké hospodářské krizi, finanční krizi se všemi důsledky, jako jsou nárůst nezaměstnanosti, velké výpadky v příjmu státního rozpočtu, ořezávání sociálních programů, zdravotnictví."
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.knihy-a.cz/19637/hororove-vize-pracovnika-svetove-banky-o-ekonomicke-krizi
Burzovní guru Richard Russell pokračuje ve svých pesimistických výhledech pro světovou ekonomiku. Finanční trhy podle něj nečeká nic dobrého. Vydělat se podle Russella dá na zlatě, ale i na zbraních. Mohou se totiž hodit, až půjde do tuhého.
"Našetřete nějaké peníze, nakupte zlato a stříbro a buďte trpěliví," hřímá Russell na svém blogu. "Připravte se na vlnu kriminality, hodně lidí bude mít takový hlad, že zkrátka vyjdou do ulic a budou dělat všechno, co bude potřeba, aby ho neměli."
Zde si můžete přečíst celý článek:
zpravy.kurzy.cz/318200-richard-russell-svet-ceka-chaos-smysl-maji-zlato-a-zbrane/
Cena zlata po dosažení historicky nejvyšší nominální ceny 1 900 dolarů za trojskou unci v roce 1980 se propadla. Modrá čára v níže uvedeném grafu ukazuje průměrné měsíční ceny zlata. Z grafu je patrné, že při předchozím vrcholu v roce 1980 byl měsíční průměr 675 dolarů za unci, přičemž v tomto průměru je schováno i dosažené maximum 850 dolarů. Kupní síla dolaru v roce 1980 však byla dramaticky jiná, než je dnes. Pokud chceme porovnávat kupní sílu dolaru v roce 1980 vůči dnešnímu stavu, musíme očistit ceny o inflaci vyjádřenou indexem spotřebitelských cen (CPI). Červená čára ukazuje, že při použití tohoto vládou manipulovaného ukazatele, by cena zlata vyjádřená v dnešních dolarech v roce 1980 dosáhla ceny 2000 USD. Jsme už sice blízko, ale stále ještě jsme nedosáhli starého vrcholu.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.akcieatrhy.cz/cz/bude-stat-zlato-40-000-dolaru-cast-posledni
Ztráta důvěry v zemi se obvykle projevuje tím, že věřitelé požadují vysoké úroky za nákup emitovaných vládních dluhopisů. Úroky dvouletých řeckých obligací (směnek) nyní dosahují 45 %, a v minulém roce se dostaly až na 70 %, což je situace, za které Řecká vláda nemůže fungovat.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.akcieatrhy.cz/cz/bude-stat-zlato-40-000-dolaru-cast-3
Vládní dluhy se nahromadily do takové výše, že již nebudou nikdy splaceny. Roční deficit je nezvládatelný bez ohledu na to, že demokraté volají po větších výdajích a republikáni chtějí pokračovat ve snižování daní.
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.akcieatrhy.cz/cz/bude-stat-zlato-40-000-dolaru-cast-2
Pozdě jako obvykle, se mainstreamová média a velcí hráči z Wall Streetu dostavili na večírek deset let trvajícího 700% nárůstu ceny zlata, aby se konečně připojili k neustále rostoucímu rozruchu kolem tohoto žlutého, měnového kovu. Od tvrzení některých odborníků, že cena zlata je nafouknutou bublinou, až po předpovědi jiných analytiků, že prudký růst ceny je bezprostředně za rohem, vyplývá jedna věc. Zlato musíme brát na vědomí, ať chceme, nebo nechceme a jedinou otázkou zůstává: „Jak vysoko jeho cena vyroste, než pominou krušné časy?“
Zde si můžete přečíst celý článek:
www.akcieatrhy.cz/cz/bude-stat-zlato-40-000-dolaru-cast-1